Targi pracy – jak możesz na nich skorzystać?

finanteq team

Targi pracy to wydarzenia, na którym nie tylko możesz znaleźć swoje wymarzone miejsce pracy i stanowisko zgodne z preferencjami, ale także doskonała okazja, by Twój talent został zauważony przez rekruterów. 

To wydarzenie, które daje Ci przestrzeń na rozmowę z Twoim potencjalnym pracodawcą. To moment, gdy jest czas na zadanie pytań oraz dopytanie o warunki zatrudnienia, czy możliwości rozwoju, jakie oferuje firma.

Jeśli aktualnie rozglądasz się za nowymi możliwościami zawodowymi, czy też śledzisz rynek pracodawców, ten artykuł jest dla Ciebie. Przeczytaj, jak było na ostaticj targach pracy, w których braliśmy udział oraz poznaj korzyści, jakie płyną z udziału w targach pracy – jest ich wiele!

#FinanteqTeam w Łodzi

26 października 2023 roku mogliśmy spotkać się na targach pracy Uniwersytetu Łódzkiego. Chociaż nasze biuro w Łodzi otworzyliśmy już jakiś czas temu, dla zespołu Finanteq były to pierwsze targi pracy w tym mieście.

Podczas wydarzenia mieliśmy okazję opowiedzieć o naszej firmie, wartościach, ale także o planach dotyczących rozwoju naszej firmy. Wspólnie spędziliśmy czas na rozmowach, a chętni mogli skorzystać z doradztwa zawodowego.

Przygotowaliśmy dla Was również quiz, w którym zwycięzcy mogli wybrać nagrodę główną w postaci indywidualnych konsultacji oraz szkoleń z naszymi specjalistami z zakresu analizy/stworzenia nowego CV lub profilu na LinkedIn, doradztwa zawodowego, czy komunikacji. Zabawa cieszyła się ogromną popularnością! Nie zabrakło też chętnych na nagrody książkowe przydatne w codziennej pracy programistów, czy osób zarządzających projektami.

Korzyści dla Ciebie

Przychodząc na targi pracy tak naprawdę stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku pracy i możesz tylko zyskać. Dlaczego?

Nawiążesz kontakty zawodowe: Targi pracy są doskonałym miejscem na nawiązanie relacji zawodowych z rekruterami/ specjalistami z firmy. Masz możliwość, by porozmawiać twarzą w twarz z przedstawicielami pracodawcy, zadać wszystkie pytania oraz nawiązać bezpośredni kontakt z osobami w interesującej Cię branży.

Zwiększysz swoją widoczność: Uczestnictwo w targach pracy może pomóc Ci w zwiększeniu swojej widoczności na rynku pracy. Możesz przekazać swoje CV, zaprezentować swoje umiejętności i zrobić dobre pierwsze wrażenie. Jest to dla Ciebie świetna okazja, by poznać się z rekruterem, zwłaszcza, że w czasach rekrutacji zdalnych nie każda osoba może liczyć na zaangażowanie do procesu biorąc udział w standardowej.

Zdobędziesz informacje rynkowe: Targi pracy są źródłem informacji o różnych firmach, branżach i rynkach pracy. Poprzez swoje uczestnictwo dowiesz się, jakie są obecne realia, dostępne oferty pracy, trendy oraz wymagania rynkowe. Masz również okazję spotkać się ze specjalistą z firmy (np. programistą), który opowie Ci o danym zawodzie, swoich codziennych obowiązkach, czy możliwościach rozwoju oferowanych przez pracodawcę. Dzięki temu zweryfikujesz swoje wyobrażenie na temat danego zawodu, a także będziesz miał okazję poradzić się u doświadczonych osób w kwestii wymagań, które należy spełnić oraz umiejętności, które należy posiadać, by zdobyć wymarzoną pracę.

Rozwiniesz umiejętności komunikacyjne: Kompetencje twarde to nie wszystko! Na targach pracy masz doskonałą możliwość szlifowania swoich zdolności komunikacyjnych, które niezwykle są ważne w zdobyciu zatrudnienia. Na takich wydarzenia spotkasz mnóstwo ludzi, z którymi możesz po prostu poćwiczyć rozmowę z pracodawcami. Zdobądź pewność siebie, doskonal zdolności interpersonalne i pozbądź się stresu związanego z rozmową rekrutacyjną!

Znajdziesz dla siebie staż lub praktyki: Poszukujesz możliwości odbycia stażu lub praktyk? Bardzo często firmy wystawiające się na targach pracy mają przygotowane propozycje dla stażystów lub praktykantów. Skorzystanie z tego typu oferty to doskonała możliwość na wejście do danej branży i pozyskanie nowej wiedzy oraz umiejętności. Jest to idealna okazja, aby zdobyć pierwsze doświadczenie i uatrakcyjnić swoje CV. Pamiętaj, że oferty staży pojawiają się właśnie w związku z targami pracy, na przykład na uniwersytetach!

Mając na uwadze powyższe, wnioski nasuwają się same😀 Targi pracy są miejscem, gdzie oferta pracy i popyt na nią spotykają się, tworząc korzystne warunki zarówno dla pracodawców, jak i kandydatów. Firmy mają możliwość pozyskania nowych talentów, promocji swojej marki i nawiązywania kontaktów biznesowych, podczas gdy to właśnie TY możesz zdobyć informacje, nawiązać kontakty zawodowe, zwiększyć swoją widoczność i doskonalić swoje umiejętności. Jeśli do tej pory zastanawiałeś się, czy warto udać się na targi pracy – mamy nadzieję, że teraz już nie masz wątpliwości.

Jeżeli już teraz interesuje Cię, jak wygląda praca w Finanteq, zachęcamy do śledzenia naszych profili w social media oraz naszej zakładki Kariera. Możesz też od razu sprawdzić, czy mamy ofertę pracy, która przypadłaby Ci do gustu🚀

Do zobaczenia na kolejnych targach pracy lub w #FinanteqTeam!

LinkedIn
Instagram
Facebook
Twitter

Autor
Monika Radomińska
Monika Radomińska
Specjalista ds. rekrutacji w FINANTEQ
Chcesz z nami pracować?